Hakkımızda

Şirketimiz 2006 yılında M. Cengiz ERTURHAN önderliğinde Monokem Kimya San. Ve Ltd. Şti. olarak kurulmuş olup, kısa zamanda Türkiye’ nin önde gelen firmaları arasında yer almaktadır. Firmamız tekstil, boya, mobilya, kağıt ve plastik sektörlerinin ihtiyaçlarına yönelik her türlü yapıştırıcı ve hammadde üretimi ve ticareti yapmaktadır. Başarılı yönetimi ve yenilikçi anlayışı ile çok kısa sürede büyüyen ve 2011 yılında yılında üretim ve pazarlama kapasitesini daha da arttırarak iç ve dış pazarda daha fazla yer almaktadır.

Sürekli gelişmeyi, yeni teknolojiler kullanarak çevreye olan duyarlılığı ile ürün ve hizmetlerde fark yaratmayı ana ilke kabul eden MONOKEM KİMYA 4000 ton/yıl olan kapasitesini 2011 yılı içerisinde 15000 ton/yıl ’a çıkartarak sektördeki yükselişini ve iddiasını ortaya koymuştur.

Firmamız Avrupa’ nın çeşitli ülkelerinden ithal ettiği SBR Latex’ leri ülke içerisinde dokuma halı, çim halı ve tufting halı üretimi için müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Ayrıca plastik sektörün ana hammaddeleri olan DOP( Dioctyl Phthalate), DOTP ( Dioctyl Terephthalate) ve PVC ( Polyvinyl Cloride) ticareti ile de sektörde adını duyurmuştur. Son dönemde yaptığı yatırımlarla toplam ticaret kapasitesini 5000 ton/yıl ’dan 20000 ton/yıl ‘a çıkaran firmamız bu konudaki kararlılığını ve devamlılığını göstermiştir.

Monokem Kimya en son teknoloji ile üretimini yapmakta olup “müşteri memnuniyeti = kaliteli ürün” ilkesinden yola çıkarak arge çalışmalarına bu yönde hız vermektedir. Bunun içinde özellikle üniversite-sanayi işbirliği ortaklığına yönelik çalışmalarına devam etmekteyiz.

Çevre dostu bir firma olarak oluşabilecek her türlü, istenmeyen olumsuzluklara karşı önlemlerimiz alınmıştır. Bu anlayış içerindeki firmamızın hedefi gelecekte bölgesindeki en iyi ve en geniş pazara sahip olarak bu sektörün lideri olmaktır.